Wydajność i jakość?!

Niezawodność domeną naszych paneli

Panele fotowoltaiczne naszej firmy cechują się wysoką wydajnością. W zamieszczonej tabelce możemy odczytać specyfikację owych paneli. Zamieszczone dane na wykresie przedstawiają zależność pomiędzy napięciem a natężeniem prądu.

Wykres zależności natężenia prądu i napięcia.


Panele solarne a warunki pogodowe

Panele Argom Group wykonane są w technologii pozwalającej na właściwe ich działanie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Skrajne temperatury zarówno plusowe jak i minusowe są w stanie narazić panel na uszkodzenia. Wykonujemy Panele solarne odporne na temperatury od -50 st. Celsjusza aż d 60 st. na plus. Dzięki temu nasze panele zapewniają ciągłość działania podczas ich użytku.

Skontaktuj się z nami Zobacz ofertę w PDFProdukcja ogniw to proces długotrwały i zoptymalizowany

Etap produkcyjny zawiera etapy od załadunku hartowanego szkła, łączenia ogniw fotowoltaicznych, procesu laminowania , montażu aluminiowych ram, puszki przyłączeniowej, oraz weryfikacji i prób testowych wytworzonych produktów.


Chcesz wiedzieć więcej? .. wyślij formularz tutaj.

Budowa

Konstrukcja modułu fotowoltaicznego

Konstrukcja modułu fotowoltaicznego powinna być wykonana z najtrwalszych tworzyw oraz materiałów, a elementy wrażliwe odizolowane trwałą warstwą zapewniającą ich bezpieczeństwo. My zapewniamy surowce najwyższej klasy, wprost od polskich producentów przodujących na rynku. W ten sposób nasze produkty są trwalsze i działają dłużej, również odporne nawet podczas ekstremalnie wysokich i niskich temperaturach.

Panel taki składa się z warstwy zewnętrznej którą jest rama aluminiowa, założona na hartowane szkło o grubości 3,2 mm. Pod nimi znajduje się folia EVA . Kolejną warstwą jest ogniwo krzemowe (monokrystaliczne , polikrystaliczne ). Znów folia EVA, pod którą znajduje się folia elektroizolacyjna. Ostatnią warstwą jest puszka przyłączeniowa , gwarantująca bezpieczny i pewny kontakt elektryczny.
Produkcja Argom
Produkcja

Ogniwa solarne

Panele Monokrystaliczne

Ich produkcja odbywa się poprzez wytworzenie z pojedynczego dużego kryształu krzemu, płytek pociętych na cieńkie warstwy. Główne ich cechy to żywotność oraz wysoka sprawność przetworzenia światła słonecznego w energię elektryczną - produktywność oscyluje bowiem na rzędzie 17-22%. Są ogniwami droższymi od polikrystalicznych.

Panele Polikrystaliczne

Wytwarzane są z wykrystalizowanego krzemu, mający najczęściej odcień niebieskawy. Ich cena nie jest wygórowana. Produktywność paneli polikrystalicznych jest zauważalnie słabsza od monokrystalicznych, bowiem waha się od 14 - 18%. Z powodzeniem instalowane są w domach jednorodzinnych, gdzie wydają się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Proces wytwarzania modułów

W całości zoptymalizowany

Zespalanie

Łączenie fotoogniw za pomocą miedzianych taśm połączeniowych. Połączenia układane są na hartowanej szybie.

Nakładanie

Nakładanie warstw folii EVA oraz folii elektroizolacyjnej, zabezpieczającej moduł przed działaniem czynników zewnętrznych.

Laminowanie

Laminacja modułu w temperaturze ok 150% zapewnia całkowitą hermetyzację.

Obsadzanie

Przygotowany laminaty zostają oprawione w aluminiowe ramy oraz przyłączona puszka z przewodami.

Testowanie

Testowanie modułów pod względem pogodowych oraz kontroli na symulatorze promieniowania słonecznego.


Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy lub pod numerem telefonu:


FORMULARZ KONTAKTOWY

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij